Zásah - 17.09.2008 - požár stohu

Místo události: okres Náchod — Vestec,

Datum a čas ohlášení: 14.03.2009 20:51,

Zasahovaly jednotky: PS Jaroměř, JSDH Vestec, Česká Skalice a Hořičky,

Popis zásahu: Jednotky vyjely na požár stohu. Škoda byla odhadnuta na 100 000.-Kč. Jednotky spolupracovaly s PČR. Nikdo nebyl zraněn.

Ve Vestci na Náchodsku shořel stoh.Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu (14. března 2009) večer u požáru stohu slámy ve Vestci u Hořiček na Náchodsku. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen ve 20:52 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře, dále byly povolány jednotky sborů dobrovolných hasičů z Vestce, Hořiček a České Skalice s technickým automobilem a pěti cisternami.

Požár zasáhl stoh o rozměrech zhruba 25 krát 16 metrů s naskladněnými balíky slámy. Hasiči nasadili tři vodní proudy a pomocí nakladače zemědělského družstva rozebírali hořící balíky. Postupně tak dohašovali jednotlivá ohniska požáru. Před půlnocí se podařilo požár zlikvidovat. Do nedělního rána prováděla dohled nad požářištěm jednotka dobrovolných hasičů z Hořiček. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o nedbalost nebo úmysl. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Zásah - 28.9.2008 - požár srubu

Místo události: okres Náchod — Žernov,

Datum a čas ohlášení: 28.09.2008 14:44,

Typ zásahu: Požár,

Zasahovaly jednotky: PS Jaroměř, JSDH Česká Skalice (PD město, PD Malá Skalice, PD Zájezd), JSDH Chvalkovice, JSDH Hořičky, JSDH Vestec, JSDH Jaroměř (PD Jezbiny, PD město),

Popis zásahu: K požáru dřevěného srubu vyjeli hasiči v neděli (28. září 2008) večer do obce Žernov na Náchodsku. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen ve 14:44 hodin. Na místo bylo povoláno celkem šest jednotek hasičů, profesionální hasiči z Jaroměře, dále dobrovolní hasiči z Jaroměře, České Skalice, Hořiček, Chvalkovic a Vestce. Plameny se šířily od plastového rozvaděče na dřevěné kůlně až na střechu srubu. V době příjezdu hasičů byl požár ve čtvrté, poslední, fázi hoření. Hasiči nasadili 2 vodní proudy a požár v 15:08 hodin lokalizovali. Voda na místo požáru byla dovážena kyvadlově a bylo zřízeno čerpací stanoviště v Malé Skalici. Hasiči z poškozeného srubu vynesli veškeré vybavení, které bylo možné zachránit. Požár se podařilo uhasit v 17:01 hodin. Plameny zničily celý krov, dřevěné obložení a hliníkovou krytinu. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Hmotná škoda byla majitelem vyčíslena na 100 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn- účast 11 členů sboru.

Zásah - 28.8.2008 - požár pole

Místo události: okres Náchod — Mezilečí,

Datum a čas ohlášení: 28.08.2008 15:30,

Zasahovaly jednotky: PS Jaroměř, JSDH Hořičky, JSDH Červený Kostelec,

Popis zásahu: Jednalo se o požár strniště, které zápálil neopatrný zahrátkář. Ten pálil dopad v blízkosti pole, oheň se díky nedbalosti zahrádkáře dostal na vedlejší pole, což způsobilo požár rozsáhlý - účast 8 členů.

Zásah - 18.6.2008 - požár kotelny

Místo události: okres Náchod-Chvalkovice,

Datum a čas ohlášení: 18.6.2008 16.00 příjezd 16:16,

Zasahovaly jednotky: JSDH Hořičky,

Popis zásahu: Vyhlášen požár kotelny společnosti Riko-Hartmann. Nakonec se úkázalo, že se jednalo pouze o cvičný poplach. K výjezdu byla použita cisterna RTN-CAS-25 a WW TRANSPORTER s PS 12 připravena dodávat vodu do cisteren - účast 12 členů sboru.

Zásah - 19.4.2008 - kalamita

Místo události: okres Náchod- Hořičky – Křižanov,

Datum a čas ohlášení: 19.4.2008 4:47,

Typ zásahu: Kalamita - Odstranění stromu z vozovky,

Zasahovaly jednotky: SDH Hořičky,

Popis zásahu: Odstraňováni spadlého stromu. K výjezdu bylo povoláno auto VW Transporter - účast 4 členů sboru.

fotografie na zásahy 2008

Sponzoři JSDH Hořičky: